(red.) Anna Fidelus, Od stereotypu do wykluczenia

Powiększa się grupa osób wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem, co częściowo związane jest z postępującym w Polsce rozwarstwieniem ekonomicznym i kulturowym. Ukazanie zależności między stereotypami a wykluczeniem społecznym jest głównym celem niniejszej publikacji. W monografii poznajemy sytuację grup zagrożonych wykluczeniem społecznym i przykłady stereotypowego do nich podejścia: do osób z niepełnosprawnością intelektualną, niewidome i niedowidzące, samotne matki, kobiety, które nie radzą sobie ze swoim macierzyństwem, osoby starsze. W ostatnich rozdziałach zaproponowano konkretne rozwiązania zmierzające do ograniczania samego zjawiska stereotypizowania, jak również wykluczenia społecznego.

Objętość: 224 s.
ISBN 978-83-64181- 89-4

Rok wydania: 2014

Wersja elektroniczna dostępna na: