Miłosierdzie i miłość społeczna

(red.) Kamil Bomber

________________

Papież Franciszek swoją bullą Misericodiae vultus ogłosił Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Pragnął tym samym, aby był to czas szczególnej łaski dla całego Kościoła. Papież wzywa, aby Dobra Nowina o miłosierdziu dotarła do wszystkich ludzi i przemieniała ich serca. Miłosierdzie Boże nierozerwalnie wiąże się z miłosierdziem ludzkim. „Co uczyniliście jednemu z tych braci najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40). Każdy człowiek, będąc poddany miłosierdziu Bożemu, zobowiązany jest też do obdarowywania nim innych.

ISBN 978-83-8090-318-0

Rok wydania 2017