Wyprzedaże

Książki nawet po 1 zł.

Zachęcamy do przejrzenia oferty.

Topologia

Prezentowana praca ma na celu zbudowanie podstaw języka, który może być używany w realizacji wykładu Topologia.

Studium Pisma Świętego w Akademii Teologii Katolickiej (1954-1999)

Monografia o charakterze statystycznym stanowi kompleksowe opracowanie poświęcone studium Pisma Świętego w ATK.

Węgierskie mniejszości narodowe i ich światy społeczne

Opracowana przez I. Bukalską koncepcja kondycji mniejszościowej powstała na podstawie badań węgierskich mniejszości przeprowadzonych przez autorkę zgodnie z metodologią teorii ugruntowanej.

Dwie wieże i minaret. Szkice z katolickiej nauki społecznej

Minął czas, gdy Europa i chrześcijaństwo były tożsamymi pojęciami. Demografia wyznaniowa uświadamia fakt, że religii, która stworzyła ten kontynent, wyrosło dwóch konkurentów: ateizm i islam. Jednak według danych statystycznych chrześcijanie wciąż stanowią zdecydowaną większość europejskiej populacji. Nie da się zatem zrozumieć zjawisk społecznych – także negatywnych – i ogólnego klimatu kulturowego, abstrahując od tego, co dzieje się w społeczności nominalnych chrześcijan. Problemem Kościoła w Europie nie są spadające liczby w rozmaitych statystykach, ale brak wiary w Jezusa Chrystusa.

Społeczeństwo polskie dziś

To książka interdyscyplinarna będąca rezultatem współpracy specjalistów z wielu dziedzin nauki, którzy postawili sobie zadanie wspólnego rozpoznania, kim w Polsce jestemy i kim chcemy być.

Korzenie UKSW

Z dziejów uczelni na warszawskich Bielanach

Nowe partie i ruchy polityczne

Praktyka i idee współczesnych demokracji

200 lat teologii uniwersyteckiej w Warszawie

Zamieszczone w tym tomie referaty opisują historie warszawskich wydziałów teologicznych oraz ich wzajemnych relacji, i to ze wszystkimi zawirowaniami dziejów, prezentują także najważniejszych badaczy, ich dorobek teologiczny oraz oferują refleksję nad przyszłością teologii w Polsce i na świecie.

Prof. Aniela Dylus w radiowej Dwójce

Zapraszamy do wysłuchania audycji "Lumen", która w niedzielę 10 września gościć będzie prof. Anielę Dylus (Instytut Politologii UKSW). Temat gospodarka.

Poruszone w niej zostaną wątki gospodarki i działań przedsiębiorczych prowadzonych zgodnie ze standardami etycznymi i poszanowaniem wartości katolickich. Czy są to kwestie do pogodzenia? Audycja rozpoczyna się o godz. 6.30 rano. Dla osób, które nie przywykły do słuchania radia o tak wczesnej porze, zapewniamy, że podcast z audycji będzie dostępny na stronach polskieradio.pl. W lipcu w audycji Lumen omówione zostały główne wątki książki "Polityka w perspektywie etycznej i religijnej" również autorstwa prof. Dylus. W październiku do audycji zostanie zaproszony  dr Michał Gierycz (IP UKSW) z książką "Europejski spór o człowieka", w której pisze o fundamentalnych wartościach w perspektywie polityki europejskiej.

Podcast z audycji dot. książki "Polityka w perspektywie etycznej i religijnej" dostępny na stronę Polskiego Radia - Dwójka. Książka otrzymała wyróżnienie w konkursie Feniks 2017.