Marian Kowalczyk, Rola aniołów w dziele zbawienia i zagrożenia szatańskie

Autor książki ukazuje dobroczynną misję aniołów i złowrogie działanie Szatana w ujęciu historiozbawczym. W ten sposób dowodzi, że wszelka spekulacja teologiczna na temat angelologii czy demonologii może mieć sens tylko wówczas, gdy jest umieszczona w kontekście zwalczania zła i grzechu. Z lektury książki wynika, że problematyka dobra i zła w świecie wpisuje się w centralny punkt wiary i wyzwań nowej ewangelizacji, która nakazuje połączyć wołanie modlitewne o zbawczy wpływ aniołów z pokutnym nastawieniem człowieka, uznającego moc Boga Trójjedynego, celem rychłego wyzwolenia z zasadzek szatańskich.

ISBN 978-83-8090-283-1

Rok wydania: 2016