Wybrane obszary niebezpieczeństw XXI wieku w ujęciu interdyscyplinarnym

(red.) Barbara M. Kałdon

___________________

Człowiek w każdej epoce często stawiał pytania nurtujące jego serce i rozum. W sposób szczególny pytania te dotyczyły sensu i celu jego życia. Człowiek XXI wieku nie jest również wolny od nich. Pomimo wielkiego skoku cywilizacyjnego w porównaniu do epok minionych, dzisiejszy człowiek pyta o przyczynę samobójstw, o sens cierpienia i starości, o źródła zdrowia psychicznego, o zrozumienie osoby niepełnosprawnej czy wreszcie o szacunek do otaczającej nas przyrody.

Niniejsza publikacja stara się nie tylko przybliżyć czytelnikowi problemy współczesnego świata, ale także rzucić światło nadziei na dylematy, które rodzi styl współczesnego życia.

ISBN 978-83-8090-106-3

Rok wydania: 2016